Informacje Polska szkoła w Dundalk

Polska Szkoła w Dundalk
Chapel Street , Dundalk
na terenie VEC

Polska Szkoła w Dundalk powstała w marcu 2012 roku pod patronatem Polish Parents Association oraz Szkoły SEN w Dublinie jako inicjatywa nauczycieli , a przede wszystkim rodziców mieszkających w Dundalk i okolicach co.Louth.

10 czerwca 2012 roku mielismy okazję zaprosić Państwa po raz pierwszy na Dzień Otwarty , który odbył się na terenie VEC Dundalk przy Chapel Street.To miejsce jest już kojarzone z naszą Szkołą w lokalnym środowisku jak również w mediach irlandzkich , polonijnych i na świecie.

Zajęcia organizowane będą od września 2012 roku w soboty i stanowią uzupełnienie edukacji irlandzkiej na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.Uczestnictwo w zajęciach nie wypeąnia obowiązku szkolnego , które obowiazuje każde dziecko przebywające w Irlandii czy Irlandii Północnej.

Polska Szkoła w Dundlak realizuje program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP, z wykorzystaniem rekomendowanych przez MEN podręczników, materiałów oraz nowoczesnych form i metod nauczania.

Chcemy zapewnić naszym uczniom oraz rodzicom jak najatrakcyjniejszą i pełną ofertę poprzez nauczanie: języka polskiego , historii , geografii, kultury i sztuki , matematyki oraz języków obcych. Najmłodszym zapewniamy przygotowanie do startu w szkole w języku polskim poprzez zabawę i naukę dostosowaną do indywidualnych możliwości dziecka.

Odpowiadamy również na apel naszch Irladzkich Przyjaciół i zapewniamy klasy języka polskiego specjalnie dla nich, dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych.

Nastawieni jesteśmy na intergację i współpracę z lokalnymi szkołami irlandzkimi.

Współpracujemy z ORPEG , instytucją wspierającą placówki polonijne.Na podanych stronach można odnależć przydatne informacje dotyczące programu nauczania, powrotu do Polski , instytucji wspierajacych oświatę poza granicami kraju:

www.spzg.pl
www.otwartaszkola.pl
www.polska-szkola.pl

Miejsce:

Szkoła położona jest w samym centrum miasta Dundalk , przy Chapel Street w budynku należącym do VEC. Do naszej dyspozycji są klasy lekcyjne wyposażone w nowoczesne tablice interaktywne i pojektory. W budynku znajduje się również sala z zapleczem kuchennym , biblioteka, toalety.Na zewnątrz do naszej dyspozycji jest teren przeznaczony na zajęcia sportowe, imprezy plenerowe itp.
Na tym terenie znajdują się pozostałe dwa bogato wyposazone budynki , z których możemy korzystać. Dzięki uprzejmości władz VEC, szczególnie pana Dr.Kirk'a nasza szkoła mogła korzystać z jednej z sal , w której został zorganizowany Punkt Informacyjny Szkoły.

W niedalekiej odległości mieści się biblioteka miejska,muzeum, katedra , park miejski z placem zabaw co stanowi dodatkowy atut położenia Szkoły.

Konatkt do Szkoły oraz korespondencje prosimy kierować na podany poniżej adres:

polska.szkola.dundalk@gmail.com

Zapisy do szkoły trawja cały rok !!!!