Edu Rewolucje - Polska szkoła w Dundalk
Polska Szkola w Dundalk
polska szkola w Dundalk
Polska szkola Dundalk

Nauka
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Albert Einstein, noblista, geniusz.

Sport
Piłka nożna to prosta gra. 22 facetów biega po boisku, a na koniec i tak wygrywają Niemcy!
Gary Lineker legendarny reprezentant Anglii

Sztuka
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty.
Emil Zola, pisarz

Kultura
Bo kultura tu podobno jest. Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury!
Zielone żabki
Edu Rewolucje  15 wrzesień 2015 (19:36)

Edu Rewolucje„Kto stoi w miejscu ten się cofa.” Te stare porzekadło cały czas pozostaje aktualne mimo, że żyjemy w świecie ciągłych zmian. Chcąc nadążyć za rzeczywistością trzeba cały czas szukać nowych dróg rozwoju. Polska Szkoła w Dundalk ma pełną świadomość tego, że metody kształcenia, które funkcjonowały w latach naszego dzieciństwa nie przedstawiają obecnie zbyt dużej wartości.
Stąd, by zapewnić naszym uczniom naukę na odpowiednim poziomie staramy się wyszukiwać i stwarzać również dla nauczycieli okazję do nauki, by mogli szkolić swój warsztat. Jedną z takich okazji był zeszłoroczny projekt Polskiej Szkoły w Dundalk „SK¡D JESTEŚ?” zorganizowany we współpracy z łódzkim STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW KULTURY I SZTUKI - KAMIENICA 56.

Projekt był kierowany do uczniów, nauczycieli, a także rodziców i polegał na odkrywaniu kulturowych korzeni oraz poszukiwaniu współczesnych inspiracji dla edukacji.

Tego roczne wakacje przyniosły kolejną szansę na podniesienie umiejętności nauczycielom. W sierpniu, w Folwarku Badowo pod Warszawą, odbył się wielki kreatywny plener art-edukacyjny EDU REWOLUCJE skierowany do nauczycieli i animatorów kultury ze szkół polonijnych i ośrodków kultury za granicą. Był to międzynarodowy projekt zorganizowany przez zaprzyja¼nione już z nami łódzkie Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Kultury. Jedną z uczestniczek projektu była nauczycielka naszej szkoły.

Projekt EDU Rewolucje miał za zadanie zrewolucjonizować utarte schematy myślowe nauczycieli i animatorów kultury. Czy się to udało? Życie pokaże, ale miejmy nadzieję zasłyszana teoria znajdzie szybko zastosowanie w praktyce.

Więcej na temat projektu EDU REWOLUCJE, a także wielu innych inicjatyw KAMIENICY 56 można znale¼ć na stronie internetowej, na profilu Facebook Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki oraz profilu Facebook Edu Rewolucje, a także https://www.youtube.com/watch?v=VxPh0X06cN8.

Projekt EDU REWOLUCJE został współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”Komentowanie wy³±czone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Nasi najmłodsi     Szalone eksperymenty naszych najmłodszych     Tropiciele wiosny. Przystanek Park.    
Polska Szkoła Dundalk Polska Szkoła Dundalk Polska Szkoła Dundalk Polska Szkoła Dundalk

Nadchodzące wydarzeniaCopyright 2012 - 2017 polskaszkolawdundalk.com. All rights reserved.
tel. 085 226 9456, 085 779 7083, 087 411 0232 e-mail: polska.szkola.dundalk@gmail.com